UTT50N06G
Extended
Manufacturer
UTC(Unisonic Tech)
MFR.Part #
UTT50N06G
JLCPCB Part #
C7509607
Package
TO-252
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 120W 144pF 15mΩ@10V、20mΩ@4.5V 181pF 1V 2.315nF 50A 56nC@10V 60V N-Channel TO-252 MOSFETs ROHS