RMC080533K5%N
MFR.Part #
RMC080533K5%N
JLCPCB Part #
C325843
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 33kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS