XC6421AB26ER-G
MFR.Part #
XC6421AB26ER-G
JLCPCB Part #
C216660
Package
USP-6C
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 2 2.6V、2.8V 240mV@(300mA) 300mA 5.5V 75dB@(1kHz) 90uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive USP-6C Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS