XC6222A301PR-G
Extended
Manufacturer
Torex Semicon
MFR.Part #
XC6222A301PR-G
JLCPCB Part #
C6610527
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃ 1 100uA 120mV@(300mA) 3V 65dB@(1kHz) 6V 700mA Fixed Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS