XC6220A301PR-G
MFR.Part #
XC6220A301PR-G
JLCPCB Part #
C7122218
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃ 1 1.2A 3V 50dB@(1kHz) 60mV@(300mA) Fixed Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS