FDB0690N1507L(TOKMAS)
Extended
Manufacturer
Tokmas
MFR.Part #
FDB0690N1507L(TOKMAS)
JLCPCB Part #
C21547640
Package
TO-263-7L
Description
1 N-channel 150V 158nC@10V 220A 250W 4V 570pF 60pF 6mΩ@6V 9.32nF N-Channel TO-263-7L MOSFETs ROHS