UCC284DP-12
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
UCC284DP-12
JLCPCB Part #
C2865180
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 12V 15V 200uVrms 350uA 500mA 500mV@(500mA) Fixed Negative Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS