UA78M10CKVURG3
MFR.Part #
UA78M10CKVURG3
JLCPCB Part #
C2868719
Package
TO-252-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 10V 28V 2V 500mA 55dB@(120Hz) 64uV Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-252-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS