UA78L15ACDR
MFR.Part #
UA78L15ACDR
JLCPCB Part #
C354524
Package
SOIC-8
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 15V 30V 39dB@(120Hz) 4.6mA 82uV Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS