UA78L12ACLPM
MFR.Part #
UA78L12ACLPM
JLCPCB Part #
C2877248
Package
TO-92-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V@(40mA) 100mA 12V 25V 42dB@(120Hz) 6.5mA 70uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS