TPS7A24125DBVR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS7A24125DBVR
JLCPCB Part #
C2864503
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.25V 18V 200mA 250mV@(200mA) 2uA 300uVrms 70dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS