CD74HC11M96
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
CD74HC11M96
JLCPCB Part #
C553176
Package
SOIC-14
Description
-55℃~+125℃ 1.5V~4.2V 1.9V、4.4V、5.9V 100mV、100mV、100mV 17ns@6V,50pF 2V~6V 2uA 3 3 5.2mA 5.2mA 500mV~1.8V 74HC Series AND Gate SOIC-14 Logic Gates ROHS