TPS79501DCQG4
MFR.Part #
TPS79501DCQG4
JLCPCB Part #
C3744531
Package
SOT-223-6
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V~5.5V 265uA 5.5V 500mA Adjustable Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT-223-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS