TPS79101DBVR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS79101DBVR
JLCPCB Part #
C523775
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2246V~5.2V 100mA 250uA 5.5V Adjustable Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS