TPS77150DGK
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS77150DGK
JLCPCB Part #
C2862337
Package
VSSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 10V 150mA 5V 92uA Enable、Thermal Shutdown Fixed Positive VSSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS