TPS73501DRVR
MFR.Part #
TPS73501DRVR
JLCPCB Part #
C74659
Package
WSON-6-EP(2x2)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.25V~6V 280mV@(500mA) 45uA 500mA 6.5V 68dB@(1kHz) Adjustable Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable WSON-6-EP(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS