TPS73150DBVT
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS73150DBVT
JLCPCB Part #
C139347
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 30mV@(150mA) 30uVrms 400uA 5.5V 58dB@(100Hz) 5V Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS