TPS40200MDREP
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPS40200MDREP
JLCPCB Part #
C2658007
Package
SOIC-8
Description
-55℃~+125℃@(TJ) 1 1.5mA 200mA 35kHz~500kHz 4.5V~52V Adjustable Buck Buck External No SOIC-8 DC-DC Converters ROHS