TPL0102-100PWR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TPL0102-100PWR
JLCPCB Part #
C353027
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+85℃ 0.5LSB 100kΩ 2 2.7V~5.5V 200nA 229kHz 256 92ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS