TLV1117-25CKVURG3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TLV1117-25CKVURG3
JLCPCB Part #
C2871229
Package
TO-252-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.3V@(800mA) 10mA 15V 2.5V 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS