TLV1117-25CDCYR
MFR.Part #
TLV1117-25CDCYR
JLCPCB Part #
C2877975
Package
SOT-223-4
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Tj) 1 1.3V@(800mA) 15V 2.5V 5mA 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS