TLV1117-18CKVURG3
MFR.Part #
TLV1117-18CKVURG3
JLCPCB Part #
C2870812
Package
TO-252-3
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V@(800mA) 1.8V 15V 5mA 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS