TL750L12CLP
MFR.Part #
TL750L12CLP
JLCPCB Part #
C2869378
Package
TO-92-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 12V 150mA 1mA 26V 50dB@(120Hz) 600mV@(150mA) 700uV Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、Input overvoltage protection Positive TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS