HGTP7N60C3D
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
HGTP7N60C3D
JLCPCB Part #
C3193523
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 14A 35ns 600V 60W TO-220AB IGBT Transistors / Modules