TL2217-285KC
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
TL2217-285KC
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1V 2.85V 5.5V 500mA 500uV 62dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Over Voltage Protection Positive - Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators