SN74F541DWR
MFR.Part #
SN74F541DWR
JLCPCB Part #
C2865842
Package
SOIC-20-300mil
Description
0℃~+70℃ 1 15mA 3.3ns@5V,50pF 4.5V~5.5V 55mA 64mA 74F 8 Tri-State Unidirectional SOIC-20-300mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS