SN74F241NSR
MFR.Part #
SN74F241NSR
JLCPCB Part #
C3756997
Package
SO-20
Description
0℃~+70℃ 15mA 2 4 4.5V~5.5V 64mA 74F Tri-State SO-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS