SN74F20D
MFR.Part #
SN74F20D
JLCPCB Part #
C2878673
Package
SOIC-14
Description
0℃~+70℃ 1mA 2 20mA 2V 4.5V~5.5V 74F Series 800mV NAND Gate SOIC-14 Logic Gates ROHS