SN74F175NSR
MFR.Part #
SN74F175NSR
JLCPCB Part #
C2677754
Package
SO-16-208mil
Description
0℃~+70℃ 100MHz 1mA 1ns 20mA 3ns 4.5V~5.5V 4.6ns 74F Series Complementary type D-Type Reset Rising Edge SO-16-208mil Flip Flops ROHS