SN74F112NSR
MFR.Part #
SN74F112NSR
JLCPCB Part #
C2677768
Package
SOIC-16-208mil
Description
0ns 0℃~+70℃ 110MHz 1mA 2 20mA 4.5V~5.5V 4.6ns@5V,50pF 4ns 74F Series Asynchronous Falling Edge JK-Type Set and Reset SOIC-16-208mil Flip Flops ROHS