SN74F11NSR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
SN74F11NSR
JLCPCB Part #
C2878805
Package
SO-14-208mil
Description
0℃~+70℃ 1mA 2.5V~3.4V 20mA 2V 3 3 300mV~500mV 4.5V~5.5V 5.6ns@5V,50pF 74F 800mV AND Gate SO-14-208mil Logic Gates ROHS