SN74F02NSR
MFR.Part #
SN74F02NSR
JLCPCB Part #
C2878804
Package
SO-14-208mil
Description
0℃~+70℃ 1mA 2 2.5V~3.4V 20mA 2V 300mV~500mV 4 4.5V~5.5V 7.5ns@5.5V,50pF 74F 800mV NOR Gate SO-14-208mil Logic Gates ROHS