SN74BCT640N
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
SN74BCT640N
JLCPCB Part #
C3587345
Package
PDIP-20
Description
0℃~+70℃ 1 24mA、64mA 3mA、15mA 4.5V~5.5V 74BCT 8 Tri-State PDIP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS