SN74AS20FN
MFR.Part #
SN74AS20FN
Description
0℃~+70℃ 2 20mA 2V 2mA 350mV~500mV 4 4.5V~5.5V 5.5ns@5.5V,50pF 74AS 800mV NAND Gate - Logic Gates