SN74ACT14DR
MFR.Part #
SN74ACT14DR
JLCPCB Part #
C71351
Package
SOIC-14
Description
-40℃~+85℃ 1 1.2V~2.1V 11.5ns@5V,50pF 24mA 24mA 2uA 3.76V~4.76V 4.5V~5.5V 440mV 500mV~1.4V 6 74ACT Schmitt trigger SOIC-14 Inverters ROHS