SN64BCT241DW
MFR.Part #
SN64BCT241DW
JLCPCB Part #
C3755324
Package
SOIC-20
Description
-40℃~+85℃ 15mA 4.5V~5.5V 64mA 8 BCT Tri-State Unidirectional SOIC-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers