RFD16N05
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
RFD16N05
JLCPCB Part #
C3288522
Package
IPAK
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100pF 16A 325pF 45nC@10V 47mΩ@10V 4V 50V 72W 900pF N-Channel IPAK MOSFETs