REG1117A-1.8/2K5
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
REG1117A-1.8/2K5
JLCPCB Part #
C2872257
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.3V@(1A) 1.8V 10V 10mA 1A 62dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS