REG103GA-2.5
MFR.Part #
REG103GA-2.5
JLCPCB Part #
C2872862
Package
SOT-223-6
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 15V 1mA 2.5V 200mV@(500mA) 33uVrms 500mA 65dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-223-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS