OPA2132U/2K5
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
OPA2132U/2K5
JLCPCB Part #
C2866984
Package
SOIC-8
Description
-18V~-2.5V、2.5V~18V -40℃~+85℃ 2 20V/us 250uV 2uV/℃ 36V 4.8mA 40mA 50pA 5pA 8MHz 8nV/√Hz@1kHz 94dB SOIC-8 FET Input Amplifiers ROHS