MC79L15ACLP
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
MC79L15ACLP
JLCPCB Part #
C2869271
Package
TO-92
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V@(40mA) 100mA 15V 30V 39dB@(120Hz) 90uV Fixed Negative Over Temperature Protection、Short Circuit Protection TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS