LP5990TM-1.8
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP5990TM-1.8
JLCPCB Part #
C3746548
Package
DSBGA-4
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 200mA 250mV@(200mA) 5.5V 55dB@(10kHz) 75uA Fixed Positive DSBGA-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS