LP5952TL-1.8
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP5952TL-1.8
JLCPCB Part #
C3746052
Package
DSBGA-5(1.1x1.4)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 200mV@(350mA) 28uA 350mA 4.5V Fixed Positive DSBGA-5(1.1x1.4) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS