LP3990QTLX-1.8Q1
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3990QTLX-1.8Q1
JLCPCB Part #
C2865648
Package
DSBGA-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 150mA 150uVrms 200mV@(150mA) 43uA 55dB@(1kHz) 6V Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Fixed Positive DSBGA-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS