LP3985IM5-3.3
MFR.Part #
LP3985IM5-3.3
JLCPCB Part #
C3749800
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mV@(150mA) 150mA 200uA 3.3V 30uVrms 50dB@(1kHz) 6V Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS