LP3988IMF-3.3
MFR.Part #
LP3988IMF-3.3
JLCPCB Part #
C3748763
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 120uA 150mA 150mV@(150mA) 3.3V 6V Fixed Overheat protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS