LP3964ESX-1.8
MFR.Part #
LP3964ESX-1.8
JLCPCB Part #
C3749837
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 150uVrms 350mV@(800mA) 7V 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators