LP3962ES-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3962ES-3.3
JLCPCB Part #
C3749248
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 10mA 3.3V 550mV@(1.5A) 7V Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Short Circuit Protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators