LP3891ESX-1.5
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3891ESX-1.5
JLCPCB Part #
C3752783
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V 30uA 400mV@(800mA) 5.5V 800mA Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators