LP38843SX-1.5
MFR.Part #
LP38843SX-1.5
JLCPCB Part #
C3751737
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V 30uA 3A 5.5V 500mV@(3A) Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators